Architektonické řešení


Řadové rodinné domy Strašnice  - Nad svahy


Dispoziční řešení

Všechny rodinné domy mají obdobné dispoziční řešení. Vstupními bezpečnostními dveřmi, které budou vyrobeny ze dřeva a provedeny v tmavé antracitové barvě, vstoupíte do prostorné předsíně. Zde je mimo prostoru pro vestavěné skříně, také vstup do šatny o velikosti 3,5 m2. Z předsíně lze také projít do garáže, kde řidiči jistě ocení solidní prostor a samostatný sklad. Z chodby, navazující na předsíň, můžete pokračovat na schodiště nebo do praktické komory umístěné v prostoru pod schodištěm nebo do koupelny s WC a nebo do prostorného obývacího pokoje s kuchyňským koutem o rozměrech 40 m2. Kuchyně s oknem navazujícím přímo na kuchyňskou linku je opticky oddělena od obývací části a navazuje na jídelnu.  Celý obývací prostor je nadstandardně prosvětlen velkoplošným oknem a proskleným vstupem na krytou terasu, která přímo navazuje na zahradu. V parných letních měsících jistě oceníte možnost zalévání z vlastní nádrže na dešťovou vodu.  Ve 2NP jsou 4 prostorné ložnice, šatna a velkorysá koupelna s vanou, sprchovým koutem a dalším WC.

Konstrukční a materiálové řešení

U Trati cam03 04

Svislé nosné konstrukce v 1. i 2. NP jsou zděné (cihelné bloky porotherm) a mají tloušťku 300 mm (obvodové) a 190 mm (vnitřní). Jednotlivé domy sousedí garážemi a jsou odděleny zdvojenou stěnou z cihelných bloků o celkové tloušťce 440mm vč. dilatační spáry a vložené akustické izolaci o tloušťce 60 mm.

Stropní deska nad 1.NP je navržena železobetonová bezprůvlaková o síle 200 mm. Stropní konstrukce tvoří Porotherm strop s cihelnými vložkami MIAKO a keramicko-betonovými stropními nosníky vyztuženými svařovanou prostorovou výztuží s betonovou zálivkou.

Obvodové zdivo bude zatepleno kontaktním zateplovacím systémem z EPS. Fasáda je částečně v hladké stěrkové omítce a částečně obložena cihelnými pásky. Budou použita dřevěná okna z EURO profilů s izolačními trojskly. Garážová vrata budou dálkově ovládaná, sekční, zateplená, s větracími průduchy ve spodní části vrat, poplastovaná, v antracitové barvě. Oplocení mezi sousedními pozemky je navrženo z poplastovaného pletiva.

Podlahy, obklady

Pro všechny obytné místnosti a kuchyňský kout bude použita třívrstvá dřevěná podlaha. V prostoru, koupelen, WC, schodiště, chodeb, předsíně a skladu, bude osazena keramická dlažba. Podlaha garáže bude z kvalitní betonové stěrky.  Podlahy v sociálních zařízeních budou vždy opatřeny hydroizolační stěrkou včetně vytažení fabionů. Přechody mezi jednotlivými typy krytin budou opatřeny přechodovými lištami.

Topení

Jako zdroj tepla pro ústřední vytápění a pro přípravu teplé vody je navržen jednookruhový kondenzační plynový kotel doplněný zásobníkem teplé vody. V obytných místnostech jsou pod okny navržena desková otopná tělesa. V koupelně bude otopný žebřík.

Slaboproud

V každém rodinném domě bude přiveden telefonní kabel a bude osazena datová zásuvka. V případě zájmu je možno v rámci domu rozvést strukturovanou kabeláž - datovou síť, přípojku poskytovatele internetu projekt nezahrnuje.

Dopravní řešení – areál

Je navržena areálová komunikace, která bude sloužit majitelům ŘRD a která bude v režimu tzv. – obytné zóny. Komunikace je šířky 5,5 m. Odstup podél fasád domů bude 1,50 m. Podél komunikace budou umístěna podélná parkovací stání. Na konci komunikace je navržené obratiště pro osobní vozidla a ve střední části je obratiště kapacitní i pro HZS a svoz odpadu.

 

Vyřizuje

Jan Hrnčíř

+420 224 919 013

+420 603 270 707